عزم بهارستان برای حمایت از شبکه‌های اجتماعی بومی

حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخلی  درگفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه پدافند سایبری کشور(پاپسا)با تاکید بر توسعه روز افزون فضای مجازی، گفت: امروزه با گسترش علم و فناوری ارتباطات یکی از راهکارهای مقابله با سلطه گری استعمارگران حضور موثر در فضای مجازی و آمادگی برای مقابله با جنگ سایبری است.

 وی ادامه داد: کشور همان‌گونه که در جنگ نظامی قوای خود را تقویت می‌کند و به تهیه استحکامات می‌پردازد در جنگ سایبری نیز باید به تقویت دفاع ملی بپردازد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در اسخ به این سوال که آیا درمجلس شورای اسلامی اقداماتی درخصوص قانون گذاری در زمینه پدافند سایبری صورت گرفته است گفت: درحوزه فضای مجازی الزاماتی در برنامه ششم توسعه تدوین شده است است اما اجرایی‌سازی آن نیازمند تلاش بیشتر مدیران اجرایی است.

فولادگر بااشاره به اینکه خلع‌های موجود در حوزه قانون‌گذاری باید رفع شوند، خاطرنشان کرد: مدیران اجرایی در این محور باید از هوشیاری گسترده‌تری بهره‌مند باشند.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخلی در بخش پایانی از این گفت‌و‌گو درخصوص شبکه های اجتماعی بومی گفت: در صحن مجلس و کمیسیون‌های تخصصی گام‌های خوبی در زمینه قانونی‌کردن حمایت از این شبکه‌ها در حال برداشته شدن است که امیدواریم هرچه سریعتر به مرحله اجرایی برسد.